Dark Souls Oyunu Gerçek Gerilim Atmosferini Yaşatıyor

RPG oyunları genellikle senaryodan beslenirler. Son yıllarda popülerliğini arttıran RPG oyunları, akıcı senaryoları ve sürükleyicilikleri ile ön plana çıktılar. Fakat Dark Souls oyunu çok daha farklı bir şekilde popülerliği yakaladı. Konsol oyunları arasında ilk olarak Silent Hill gibi oyunlar ile çıkan ürkütücü atmosfer modası çoğu zaman başarılı olamıyordu. Fakat okuduğunuz Dark Souls inceleme yazısından da anlayacağınız üzere bu oyun bu konuda çok başarılı.

Neredeyse bir senaryoya sahip olmayan oyunda, hikayeyi akışa göre kendi kafanızda kurabiliyorsunuz. Oyun da bu aşamada size küçük destekler vermeyi ihmal etmiyor. Ürkütücü bir oyun olan Dark Souls, cesareti yeterli olmayanların oynamaması gereken bir oyun.

Sürükleyici oyun yapısı

Muhteşem gerilimli ve heyecanlı atmosfer içinde geçen oyun, serinin önceki oyunu olan Demon's Souls'tan farklılıklar gösteriyor. Eski oyunda tek parça olan harita, Dark Souls'ta farklı bölümlerden oluşuyor ve aralarnıda bağlar bulunmuyor.

Oyundaki bosslar da hayli zorlayıcı yapılmış. Zor bir oyun olarak nitelendirebileceğiniz Dark Souls'ta sık sık öleceksiniz. Öldükten sonra da bonfire adındaki mavi alevleri checkpoint gibi kullanarak kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Her ölümden sonra, öldüğünüz yere geri dönüp, kan izinizi takip ederek kaybettiğiniz ruhları geri toplamak da oyunda daha hızlı ilerlemenizi sağlayacak.

Çevrimiçi mod ile daha heyecanlı

Online RPG oyunlarından daha farklı bir çevrimiçi mod, Dark Souls'ta bizleri bekliyor. Çevrimiçi özellikte, görevlere birlikte devam etmek gibi bir durum söz konusu değilken, bosslar ile verdiğiniz mücadelelere diğer oyuncuları dahil edebiliyorsunuz. En etkileyici özelliklerden biri de, oyunculara diğer oyuncuların bosslar ile nasıl savaştığını ve öldüğünü izletmesi.

Dark Souls oyunu gerçekten gerilim atmosferini çok iyi şekilde hissettirmeyi başaran bir oyun. Karanlık ortamlar ve her an hissedeceğiniz korku öğeleri olan oyunu, yüreği yeterli olmayanların kesinlikle oynamaması gerekiyor.