Darksiders II ile Karanlık Dünyaya Geri Dönüyoruz

Darksiders II son yıllarda çıkan konsol oyunları arasında biraz daha silik kalan fakat yine de çok sevilen oyunlardan biri. Kolay bulmacalara sahip bir aksiyon/macera oyunu olan Darksiders II, ilki ile arasında çok fark görülemeyecek şekilde hazırlanmış. Vigil Games tarafından geliştirilen oyun, oyuncuya eğlenceli ve uzun bir süre geçirtmeyi vaat ediyor.

Oyun birçok yönüyle God of War serisine benziyor. God of War'da bulunan aksiyon ve silah kullanımı ile olan benzerlik Darksiders 2 içerisinde kendini son derece hissettiriyor. Bunun yanında Prince of Persia'daki hareketler de oyunda neredeyse kopya edilmiş denebilecek kadar benzer şekilde karşımıza çıkıyor. Oyun için dezavantaj olan bu benzerlikler, Darksiders 2 oyunu için olumsuz bir izlenim oluşmasına sebep oluyor.

Karanlık maceraya atılın

Darksiders serisinin ikinci oyununda ilkinden farklı olarak Ölüm karakterini canlandırıyoruz. İlk oyunda canlandırdığımız karakter olan Savaş'ın kardeşi olan Ölüm, insanlığın yok olmasından kardeşini sorumlu tutuyor ve onun yarattığı karanlığı ortadan kaldırmak için cennet, dünya ve cehhenemde geçen bir maceraya dalıyor.

Oyundaki harita oldukça büyük ve oynadıkça sizi daha çok keşfetmeye itiyor. Mekanların ve aksiyon sahnelerinin bir çoğu benzer olmasına rağmen görsel şenlik sizin oyundan vazgeçmenizi engellemeye yetecek.

İyilik için savaşın

Oyunda Ölüm karakterini canlandırıyor olmanıza rağmen, iyilik için savaşıyorsunuz. Oyunun genel olarka oynanışı ise God of War oyunu ile aşırı benzerlikler gösteriyor. Oyunda biri ana, biri yan olmak üzere iki adet silahınız bulunuyor. Ayrıca oyunda topladığınız şeytanları da biriktirip yeni özellikler kazanabiliyorsunuz.

Oyundaki dövüş mekanizması çok başarılı diyemeyiz. Zira birkaç tanesi hariç bosslarda bile herhangi bir strateji gerekmiyor. Sadece kombolarınızı yapıp, atlayıp zıplayarak kaçmak suretiyle en güçlü rakiplerinizi ile yenebiliyorsunuz. Bir süre sonra sıkıcı olmaya başlayan bu dövüşler kolay aksiyon sevenler için ideal.