Fallout New Vegas - Savaş Sonrası Maceraya Devam Ediyor

Bundan çok uzun zaman önce çıkan Fallout serisinin ilk oyunu o dönemlerde en popüler oyunlardan biri olmayı başarmış ve inanılmaz bir ilgi toplamıştı. Akabinde ikincisi de çıkan oyun muhteşem bir senaryoya ve atmosfere sahip olduğu için kült olmayı kısa sürede başarmıştı. Uzun süre beklendikten sonra FPS ve RPG türlerinin harmanlanmış bir versiyonu olan çıkan Fallout 3, oyunun hayranlarında beklenen hayal kırıklığının aksine yepyeni bir heyecan oluşturmuştu.

Nükleer Savaş Sonrası Dünya

Oyundaki senaryo her zaman olduğu gibi aşırı büyüleyici ve sürükleyici. Yarattığınız karaktere ve oyun şeklinize göre değişen senaryo ve gidişat oyuna apayrı bir heyecan katıyor. Kısmen gerçek olan bir senaryo üzerine kurulmuş olan oyunda harita da, bazı gerçek şehirlerin yıkık hallerini barındırmakla beraber, yepyeni yerleşim bölgelerini de içeriyor.

Oyunda birçok farklı karakter ve görev sizi bekliyor. İstediğiniz kadar uzun sürede oynayabileceğiniz ve farklı yan görevler ile oyuna sayısız son getirebileceğiniz Fallout New Vegas, sürükleyicilik ve oyun gelişimi konusunda kesinlikle eşsiz. NPC'lerdeki yapay zeka ise inanılmayacak derecede gelişmiş.

Vat sistemi ve gerçek aksiyon

Eski fallout oyunlarındaki sıra tabanlı savaş sistemi yeni oyunda da mevcut. İsterseniz gerçek zamanlı olarak da oynayabileceğiniz oyunda sıra tabanlı VAT sistemi tabii ki çok daha cazip ve eğlenceli gelecektir. AP biriktirmek ve mantıklı bir strateji oluşturmak kesinlikle bu oyunu çok daha eğlenceli kılıyor.

Oyundaki diğer karakterler ile kurduğunuz diyaloglar son derece önemli olmakla beraber oyunun gidişatını çok değiştirebiliyor. Bir köydeki NPC ile olan diyaloğunuzda yanlış bir şey söylemeniz halinde, haritanın yarısı size olumsuz tepki verebiliyor. Çok gerçekçi bir kurguya sahip olan RPG oyunu, sürekli çıkan ek paketleri ile de kesinlikle harcanan zamanın karşılığını veriyor.