Oyun Konsolları ile Sınırsız Eğlenceyi Evinizde Yaşayın

Oyun konsolları, video oyunu sevenlere eşsiz bir eğlence platformu olarak sunuluyor. İster online olarak çok kişiyle, ister internete bağlanmadan evinizde arkadaşlarınızla, isterseniz tek başınıza oynayın, oyun konsollarının verdiği eşsiz eğlence deneyimini başka şekilde yaşamanız mümkün değil. Küçük bir kutu evdeki boş vakitlerinizi çeşitli oyunlarla eğlenerek geçirmenizi sağlayacak.

Oyun konsolları birçok farklı firma tarafından üretilirler. İlk olarak Atari, SEGA gibi markaların popüler olduğu konsollarda, bu markalar çok eskilerde kaldı. Günümüzde en popüler oyun konsolları Sony'nin ürünü olan Playstation, Microsoft'un Playstation'a rakip olarak çıkardığı Xbox ve Nintendo. En ileri teknolojileri kullanarak tasarlanan bu oyun kutularının her birinin farklı konsol oyunları ve özellikleri bulunuyor.

En popüler cihaz Playstation

Oyun konsolları piyasasında çağ atlanmasına sebep olan Sony Playstation, ilk çıktığı günden bu yana, sürekli olarak kendini geliştiren bir cihaz. Seri değiştirerek günümüzde en çok kullanılan versiyonu PS3 çıkana kadar birçok evrimden geçti. En popüler cihaz olmasının sayısız sebebi olan Playstation'ın muhtemelen en cazip tarafı çeşitli Playstation oyunları. Oyun üreticileri en ciddi pazar olarak Playstation kullanıcılarını gördükleri için neredeyse her oyunun PS3 versiyonu mutlaka piyasaya sürülüyor.

Xbox ve Wii takipte

Playstation'a bir alternatif olarak piyasaya sürülen Xbox, Microsoft'un geliştirdiği oldukça eğlenceli bir cihaz. Playstation oyunları ile neredeyse aynı oyunları sunan Xbox, küçük farklar haricinde PS3 ile aynı sınıfa sokulabilir. Xbox oyunlarının tamamı Playstation için de bulunabilir diyebiliriz.

Nintedo Wii ise eğlence anlayışı ve kullanım olarak tamamen diğerlerinden farklı bir oyun konsolu. Kinetic versiyonu ile konsol sektörüne bir yenilik getiren Nintendo'nun bu cihazında, kontroller için vücut hareketleri kullanılıyor. Elinize aldığınız kumandayı tenis raketi gibi tutup gerçek bir maç yaparken aynı anda hem spor yapıp hem de konsol oyunu heyecanını yaşayabilirsiniz.