I Am Alive Aksiyonla Dolu Bir Macera - Oyun İncelemesi

Uzun süredir beklenen bir oyun olarak I Am Alive oyunculara büyük bir merak yaşatmıştı. Ubisoft tarafından hazırlanan oyun yıllar süren geliştirme süreci sonunda sonunda oyuncular ile buluşarak bu merakları gidermeyi başardı. Bu oyun incelemesi de, merakını hızlıca gidermek isteyenler için ideal.

İlk bakışta grafikleri ile oyuncuları etkilemeyi başaran oyun senaryosu ile de muhteşem bir eğlence vaat ediyor. Sadece konsollarda oynanabilen oyunun PC versiyonunun çıkıp çıkmayacağı ise hala merak konusu fakat firmanın buna pek yanaşmadığı da kulislerde konuşulan konular arasında bulunuyor.

Hayatta kalma mücadelesi

Oyun akıcı senaryosu ile oyuncuyu ilk adımda içine çekmeyi başarıyor. Haventon adlı şehirde başladığımız oyunda, tüm Dünyada olan depremlerden bu şehir de nasibini almış diyebiliriz. Depremler sonrasında kaynak yetersizliği sebebiyle insanlar açlık ve yoklukla mücadele verirken bir yandan da gökyüzünde gezinen zehirli toz bulutundan kaçıyorlar.

Tam bir survival oyunu olan I Am Alive'ın baş karakteri Adam, depremler sırasında kaybettiği karısını ve kısını arıyor. Hayatta olup olmadıklarından bile emin olmadığı ailesini bulmak için giriştiği bu macerada onu biz yönlendiriyoruz.

Kontroller ve oyun biçimi

Karakterin haraketlerinin çok önemli olduğu oyunlarda olduğu gibi I Am Alive da üçüncü şahıs görünüme sahip bir oyun ve sadece bir yere nişan aldığınızda birinci kişiye geçiyor. Bir XBOX 360 oyunu olarak çok rahat kontrollere sahip olan oyunda, hareket etme konusunda da pek sıkıntı yaşamıyorsunuz zira görüş açıları da oldukça iyi ayarlanmış.

Genellikle bulmaca çözme ve hedefe yönelme şeklinde seyreden oyunda heyecan bir an olsun dinmiyor. Oynadığınız süre boyunca atlayacak zıplayacak kaçacak ve kendinizi kurtarmaya çalışacaksınız. Kendinizi kurtarmayı başardığınız anlarda ise eşiniz ve çocuğunuz için girdiğiniz mücadeleyi kazanmaya çabalayacaksınız.