Mobil Oyunlar ile Eğlenceyi Her Yerde Her Zaman Yaşayın

Teknolojinin gelişimi, artık insanların takip edebileceğinden daha hızlı diyebiliriz. Zira o kadar çok yenilik çıkıyor ki her birine yetişmek neredeyse imkansız. Son yıllarda, özellikle akıllı telefonların çıkmasıyla gerçek bir devrim yaşandı diyebiliriz. Başlarda birer iletişim aracı olan cep telefonları, günümüzde ödeme gerçekleştirmekten mail yazmaya hatta son derece kaliteli oyunlar ile oynamaya imkan tanıyor.

Başlarda tetris, yılan gibi basit oyunlar ile çıkan cep telefonu oyunları, günümüzde çok daha üst noktalara taşındı. Neredeyse bilgisayar oyunları kalitesine ulaşan mobil oyunlar ile uzun süre vakit geçirmek ve eğlenceyi doyasıya yaşamak mümkün. İlk olarak iPhone için çıkan Angry Birds'ün yerini günümüzde çok daha farklı popüler oyunlar aldı. Tabii ki zaman geçtikçe Temple Run ve Agent Dash'in tahtına da başkaları oturacak.

iPhone mobil oyunlar konusunda ilk

Akıllı telefon piyasasına ilk olarak giren Apple'ın ürünleri olan iPad, iPod ve iPhone ile oynanan oyunlar günümüzde Android işletim sistemli cihazlar için de bulunabiliyor. Yani eskiden iPhone oyunları olarak anılanlar artık mobil oyun adıyla anılıyor. Online oyunlar başlarda sadece skor yarıştırmaya dayalıyken bugünlerde çok daha ileri noktalara geldiler. Çoğunlukla Apple yazılımları ücretliyken, harici geliştiriciler tarafından hazırlanan uygulamalar genelde ücretsiz olarak iPhone cihazlarda da oynanabiliyor.

Android oyunları çeşitlilikte sınır tanımıyor

iPhone ile rekabet konusunda oldukça etkili adımlar atan Android cep telefonu işletim sistemi piyasasının büyük çoğunluğunu ele geçirdi. Android oyunları son derece çeşitli ve ücretsiz olmanın yanında, diğer uygulamalar da Android cihazlarda çok daha farklı seçeneklerle bulunabiliyor.

Birçok cep telefonu markasının kullandığı işletim Android işletim sisteminde, aradığınız her konu ile ilgili oyunu, hatta bilgisayarınızda ya da oyun konsolonuzda severek oynadığınız oyunların mobil versiyonlarını bile bulabileceksiniz. Cep telefonu oyunları dünyasına girdiğinizde çok eğleneceksiniz.

MEB Oyunları - Buyukoyuncu.com