The Elder Scrolls V Skyrim ile Macera Dünyasına Katılın

Son yıllarda gelişen oyun dünyasında en hızlı ilerleyen oyun türlerinden biri, şüphesiz olarak RPG oyunlarıdır. 2000'lerin başından bu yana hızla gelişen RPG oyunları, hem oyuncular arasında daha popülerleşiyor, hem de sürekli olarak kendilerini yeniliyorlar. Son yıllarda çıkan ve oyun dünyasına bomba gibi düşen oyunlardan biri de The Elder Scrolls serisinin son oyunu olan Skyrim oyunu.

Skyrim ilk çıktığı günden itibaren, bazı küçük kusurlarına rağmen oyun dünyasında çok sevilen bir oyun oldu. Üstüne çıkan bazı oyunlara rağmen de hala yoğun şekilde oynanmaya devam ediyor. Çok konuşulan ve popülerliğini kalitesine borçlu olan oyun, ejderhalar ve mistik savaşçılar ile muhteşem bir oyun atmosferi sunuyor.

Akıcı senaryo

Skyrim, RPG oyunları için en önemli unsurun senaryo olduğunu göz ardı etmemiş. Yaratacağınız karaktere göre şekillenen senaryo ile oyunda bir çok farklı şekilde ilerlemeniz mümkün. Oyunu bitirmek bir yana, birkaç farklı karakterle oyuna başlayıp farklı şekillerde oynamayı da deneyebilirsiniz.

Oyunda yarattığınız karakterin birçok farklı özelliği arasında seçim yapabiliyorsunuz. Kazanacağınız yeni yetenekler ile para kazanmanın yanında oyunun gidişatını da değiştirebileceksiniz. RPG mantığını çok iyi bir şekilde taşıyan oyunu oynarken, sürekli gelişen karakterinizin yolunu siz çiziyorsunuz.

Teknik konular

Skyrim ilk çıktığında birçok görsel ve mantıksal hataya sahipti. Sonradan birkaç yama ile bunların birçoğu düzeltilse de, oyun yapısı gereği bunları çok iyi kamufle etmeyi başaıyor. Oyunun geliştirici firması olan Bethesda'nın yapay zeka konusunda daha önceki oyunlarda kullandığı motoru geliştirdiği açık olarak görülebiliyor.

Yapay zeka gelişimine ek olarak görsel olarak da son derece etkileyici bir oyun olan Skyrim, gerçekten kaliteli bir yapım. Oyun size sadece grafikler ile değil müzikler ile de, gerçekten kuzeyde olduğunuz hissiyatını vermeyi çok iyi başarıyor.