Sleeping Dogs ile Çin Mahallelerinde Aksiyonu Yakalayın

Son yıllarda popüler bir ülke olan Çin gerek kültürü gerekse halkının kendine özgü yaşam biçimi ile birçok hikayeye konu oluyor. Genellikle polisiylerde tehlikeli bir bölge olarak Çin mahalleleri bir çok oyuna da konu oldu. Bu oyunlardan biri olan Sleeping Dogs tam bir Çin mahallesi oyunu. Bir gizli polisi canlandırdığınız oyunda, Çin mafyasının arasına karışıp, örgütü çökertmeye çalışıyorsunuz.

Oyunda bir sivil polis olan Wei Shen'i candıracaksınız. İşi son derece zor olan sivil polisin bu zorluğu oyunun oynanışına da yansıttığını söylemek mümkün. Başarılı bir oyun olan Sleeping Dogs, oyuncuya tam olarak istediğini verebiliyor.

Tehlikeler sizi bekliyor

Sleeping Dogs'ta senaryoya bakacak olursanız çok etkileyici bir öykü göreceksiniz. Oyunun ana karakteri olan Wei Shen, bir zamanlar kız kardeşinin de bir parçası olduğu Çin mafyasının içine sızarak hem içine girdiği şebekeyi hem de diğer rakipleri piyasadan silmeye çalışıyor. Ana hikayenin yanında olayların gidişatına göre birçok engel de Shen'i bekliyor.

Aksiyonlarla dolu Çin mahallesi macerası ve yan görevler ile oldukça etkileyici bir atmosferi olan oyun, oyuncuyu kendine bağlamayı çok iyi başarıyor.

Oynanış ve aksiyon

Oyuna ilk olarak göz attığınızda GTA ile benzerlikleri fark etmemek mümkün değil. Zaten düşünüldüğünde son zamanlarda çıkan konsol oyunları arasından aksiyon temalı olanların çoğu yaklaşık olarak aynı oynanışa sahip. Fakat Sleeping Dogs'ta kesinlikle çakmalık hissiyatını yaşamıyorsunuz. Oyun kendine özgü kısımları ile bu esinlenmeleri çok iyi kamufle edebiliyor.

Oyuna Shen koşarak başlıyor ve bu esnada temel hareketleri öğreniyorsunuz. Bunun sonrasında ise bol aksiyon dolu macera içerisinde, karakter sürekli olarak atlayıp zıplıyor. Tırmanma atlama tarzı aksiyonlarda da Assassin's Creed tarzı bir eğilim olsa da oyun bunu da çok iyi kamufle etmeyi başarmış.