Transformers Oyunu ile Robotlar Gezegeni Kurtarıyor

Bu zamanın yetişkinlerinin çocukluk yıllarında severek izlediği bir çizgifilm olarak çıkan Transformers, son yıllarda tekrar eski günlerdeki popülerliğini yaşadı. Eski zamanlarda oyuncakları ile popüler olan oyun, şimdi de filmi ve video oyunları ile eski popülerliğini tekrar kazandı.

Serinin daha önceki oyunu olan Transformers: War of Cybertron'a bir devam niteliğinde çıkan Fall of Cybertron, oyunculara yepyeni bir deneyim kazandırıyor. PC, PS3 ve XBOX 360 platformlarında oynanabilen oyun, bir önceki oyun ile senaryo haricinde pek bir farklılık göstermiyor.

Robotların savaşı ve Cybertron'un sonu

Transformers oyunu, son derece kaliteli bir bilgisayar oyunu. Konsollarda da oynanabilen oyunda senaryo, hikayeye yabancı olmayanlar için son derece cazip. Oyun TPS türüne yapılmış ve 13 bölümden oluşuyor. İlk bölüme Bumblebee ile başlıyoruz ve Cybertron dünyasından kaçmaya çalışıyoruz. Oyunun başında ise muhteşem bir savaş olan Megatron ile Optimus Prime'ın dövüşüne şahit oluyoruz.

Oyunda grafikler çok iyi olmamakla birlikte zaten çok beklentiye sokulmadığımız için bunu yadırgamıyoruz. Zira ilk oyunda da görseller çok iyi değildi. Özellikle doku efektleri ve detaylar yaklaştıkça kötüleşen cinsten. Bu yüzden oyunda çok detaylı incelemelerden kaçınmak, moralinizin bozulmaması için iyi olacaktır.

Klasik olmaktan uzak

Oyun şu anki mevcut yapısıyla klasik olmaya aday olacak gibi görünmüyor. Başarılı sayılabilecek olan Transformers oyunu, Fall of Cybertron ile de çok ileriye gidememiş görünüyor. Oyunda her karakterin kendine göre özellikleri olması oyunu daha oynanabilir kılıyor.

Oyunda bulunan 10 silahtan en fazla 2 tanesini üzerimizde taşıyabiliyoruz. Bunun yanında iki de ekstra özel güç alabiliyoruz. Bunları oyunda yer alan market diyebileceğimiz otomatlardan değiştirebiliyoruz.

Oyunda görev sistemi bulunuyor ve gidişat genel olarak ilerleyip birilerini öldürmek ile ilgili. Bazı görevlerde gizli olmak gerekiyor ki bu da oyuna yeterli düzeyde heyecan katıyor.